Avacal Order of Precedence

View: - -

-

- - Heraldry Game - Charts

Find Person by first letter of name
& A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z

Search for Person starting with: or containing:

device
Roll of Arms
Branch: Shire of Cold Keep [Branch web site] { IN: Kingdom of Avacal }

Show by: - - -

- -

Awards granted by or specific to the Shire of Cold Keep

#PersonAwardDate
1 Vladimir Andreivich Aleksandrov (Ramsgaard) Defender of Rapier Feb 27, 1999 (AS XXXIII)
2 Wystan Wawldorf Eissensmitter (Montengarde) Defender of Sword May 29, 1999 (AS XXXIV)
3 Ogedei Bahadur (Montengarde) Defender of Sword May 27, 2000 (AS XXXV)
4 Aróc ingen Cormaic (Seagirt) Defender of Arts and Science Feb 24, 2001 (AS XXXV)
5 Gowan MacDonald (Bitter End) Defender of Sword May 26, 2001 (AS XXXVI)
6 Wystan Wawldorf Eissensmitter (Montengarde) Defender of Sword May 25, 2002 (AS XXXVII)
7 Brynach ap Rhys (Cold Keep) Defender of Arrows May 25, 2002 (AS XXXVII)
8 Pierce O'Briain (Lionsdale) Defender of Rapier Feb 15, 2003 (AS XXXVII)
9 Natal'ia Volkovicha (Cold Keep) Defender of Arts and Science Feb 22, 2003 (AS XXXVII)
10 Josephine Blackthorn (Tir Bannog) Defender of Rapier Feb 23, 2003 (AS XXXVII)
11 Vladimir Andreivich Aleksandrov (Ramsgaard) Defender of Arrows May 31, 2003 (AS XXXVIII)
12 Vladimir Andreivich Aleksandrov (Ramsgaard) Defender of Sword May 31, 2003 (AS XXXVIII)
13 Vincent Pendragon (Cold Keep) Defender of Rapier Feb 28, 2004 (AS XXXVIII)
14 Markus Pheilsmid (Cold Keep) Defender of Arrows May 29, 2004 (AS XXXIX)
15 Nathaniel MacAndrew (Lions Gate) Defender of Sword May 29, 2004 (AS XXXIX)
16 Argan (Lionsdale) Defender of Rapier Feb 26, 2005 (AS XXXIX)
17 Asa Sveinnsdottir (Cold Keep) Defender of Arts and Science May 28, 2005 (AS XL)
18 Vladimir Andreivich Aleksandrov (Ramsgaard) Defender of Sword May 28, 2005 (AS XL)
19 Brynach ap Rhys (Cold Keep) Defender of Arrows May 28, 2005 (AS XL)
20 Nathaniel MacAndrew (Lions Gate) Defender of Sword May 13, 2006 (AS XLI)
21 Henry Hawkyns (Cold Keep) Defender of Arrows May 13, 2006 (AS XLI)
22 Henry Hawkyns (Cold Keep) Defender of Rapier May 13, 2006 (AS XLI)
23 Arkill MacMillan (Cold Keep) Defender of Sword May 12, 2007 (AS XLII)
24 Markus Pheilsmid (Cold Keep) Defender of Arrows May 24, 2008 (AS XLIII)
25 Markus Pheilsmid (Cold Keep) Defender of Arts and Science May 24, 2008 (AS XLIII)
26 Arkill MacMillan (Cold Keep) Defender of Sword May 30, 2009 (AS XLIV)
27 Alys Lakewood (Tir Bannog) Defender of Arts and Science May 30, 2009 (AS XLIV)
28 Madyn Vach (Tir Bannog) Defender of Arrows May 30, 2009 (AS XLIV)
29 Markus Pheilsmid (Cold Keep) Defender of Arts and Science May 15, 2010 (AS XLV)
30 Celeste St. Cyr (Cold Keep) Defender of Rapier May 15, 2010 (AS XLV)
31 D'mitri Kozhevnikov (Cold Keep) Defender of Arrows May 14, 2011 (AS XLVI)
32 Conn McRoy (Ramsgaard) Defender of Arts and Science May 12, 2012 (AS XLVII)
33 Josephine Blackthorn (Tir Bannog) Defender of Rapier May 4, 2013 (AS XLVIII)
34 D'mitri Kozhevnikov (Cold Keep) Defender of Arts and Science May 4, 2013 (AS XLVIII)
35 Khudyka Dobrakovich (Cold Keep) Defender of Sword May 4, 2013 (AS XLVIII)
36 Ein of Cold Keep (Cold Keep) Defender of Arrows Jul 6, 2013 (AS XLVIII)
37 Emily of Tir Bannog (Tir Bannog) Youth Archery Defender Jul 6, 2013 (AS XLVIII)
38 Sigehere of Tir Bannog (Tir Bannog) Defender of Sword Jul 6, 2013 (AS XLVIII)
39 Rhiannon of Shrewsbury (Cáe Mór) Defender of Arts and Science Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
40 Tewl Gover orth Kernow (Tir Bannog) Defender of Bardic Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
41 Caterina da Milano (Cold Keep) Brewing Champion Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
42 Tatiana the Outspoken (Cold Keep) Games Champion Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
43 Brendan of Tir Bannog (Tir Bannog) Youth Games Champion Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
44 Tewl Gover orth Kernow (Tir Bannog) Defender of Rapier Oct 26, 2013 (AS XLVIII)
45 Aífe Ruadh (Avacal) Defender of Bardic Oct 4, 2014 (AS XLIX)